У трапеції АВСД , АД || ВС , о - точка перетину діагоналей , ВД = 5 см , основи 12 см і 16 см .

Знайдіть АО і ОС з поясненнями! одразу дякую!! ​даю 39 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Түйкенова Асылай.
Щоб знайти довжину вертикальної сторони трапеції (АО), ми можемо використати теорему Пифагора:
AO^2 = AD^2 + OD^2

Де AD є довжина однієї з основ, тобто 12 см, а OD - половина другої основи, тобто 8 см.

Тоді:
AO^2 = 12^2 + 8^2
AO^2 = 144 + 64
AO^2 = 208
AO = 14,4 см

Для знаходження довжини горизонтальної сторони трапеції (ОС), використовуємо довжину другої основи, тобто 16 см:
OC = 16 см

Отже, довжина вертикальної сторони трапеції дорівнює 14,4 см, а довжина горизонтальної сторони - 16 см.