Знайдіть бічну сторону рівнобедреного трикутника, площа якого дорівнює 36 см2, а кут при вершині

— 30°.

Ответы на вопрос

Отвечает Ещенко Алиса.

Ответ:

Бічна сторона рівнобедреного трикутника дорівнює 12 см.

Объяснение:

Знайдіть бічну сторону рівнобедреного трикутника, площа якого дорівнює 36 см², а кут при вершині — 30°.

Так як трикутник рівнобедрений, то його бічні сторони рівні.

Нехай АВС - даний рівнобедрений трикутник з основою АС.

Позначимо АВ=ВС=а.

Площа трикутника обчислюється за формулою:

\boxed {\bf S= \frac{1}{2}ab\sin \alpha  }

де α - кут між сторонами а і b.

За умовою площа трикутника дорівнює 36 см², α=30°, тоді:

 \dfrac{1}{2}  {a}^{2} \sin 30^\circ =36 \\  \\  \dfrac{ {a}^{2} }{2} \cdot  \frac{1}{2}  = 36 \\  \\  {a}^{2}  = 144 \\ \\  a =  \sqrt{144}

а=12 (см)

Відповідь: 12 см