5. Скласти рівняння кола з центром у початку координат і діаметром, що дорівнює 10.​


Ответы на вопрос

Отвечает Казунко Александра.

Ответ:

x^2 + y^2 = 25.

Объяснение:

Рівняння кола з центром у початку координат можна записати у вигляді:

x^2 + y^2 = r^2,

де (x, y) - координати точки на колі, а r - радіус кола.

У цьому випадку, діаметр кола дорівнює 10, отже радіус r буде половиною діаметра:

r = 10 / 2 = 5.

Підставляючи значення радіуса у рівняння кола, отримуємо:

x^2 + y^2 = 5^2,

x^2 + y^2 = 25.

Отже, рівняння кола з центром у початку координат і діаметром 10 буде:

x^2 + y^2 = 25.