Катет прямокутного трикутника дорівнює 5√ 3 см а прилеглий до нього кут 60.знайдіть бісектрису

цього кута

Ответы на вопрос

Отвечает Щербинин Дмитрий.

Ответ:

Бісектриса НС дорівнює 10см

Объяснение:

∠HCB=∠ACB/2=60°/2=30°

∆BHC- прямокутний трикутник.

НВ- катет проти кута 30°;

НС- гіпотенуза.

НС=2*НВ;

Нехай НВ буде х, тоді НС буде 2х.

Теорема Піфагора:

НС²-НВ²=ВС²

(2х)²-х²=(5√3)²

4х²-х²=75

3х²=75

х²=75/3

х=√25

х=5см НВ.

НС=2х=2*5=10см.