ДАЮ 100 Б! Відомо що OA перпендикулярно OB, OA п. OC, OB п. ОC. знайдіть відрізок AB, якщо OB=5

см, BC=13 см, кут ACO =30°.​

Ответы на вопрос

Отвечает Серкулова Жания.

Ответ:   √73 см .

Объяснение:

        Із прямокутного  ΔВОС  за Т. Піфагора  

ОС = √( ВС² - ОВ² ) = √( 13² - 5² ) = √144 = 12 ( см ) .

 Із прямокутного ΔАОС   tg30° = OA/OC ;   OA = OC* tg30° =

   = 12 * √3/3 = 4√3 ( см ) .    

Із прямокутного ΔАОВ  АВ =√( ОА²+ ОВ²) = √[(4√3)²+ 5² ] =

    = √( 48 +25 ) =√73 ( cм ) ;

  АВ = √73 см .