ПОМОГИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА, ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!! Склади рівняння кола з центром у точці 0(-1; 10), що

проходить через точку К(4; -2).​

Ответы на вопрос

Отвечает Павлюк Руслан.

Ответ:

Щоб скласти рівняння кола з центром в точці C(-1, 10), що проходить через точку K(4, -2), ми використовуємо загальне рівняння кола:

(x - h)² + (y - k)² = r²

де (h, k) - координати центра кола і r - радіус кола.

Ми знаємо, що центр кола C(-1, 10), тому підставимо ці значення в рівняння:

(x - (-1))² + (y - 10)² = r²

Це рівняння кола, де r² - невідоме значення радіуса.

Також ми знаємо, що коло проходить через точку K(4, -2). Підставимо координати цієї точки в рівняння:

(4 - (-1))² + (-2 - 10)² = r²

Тепер ми маємо систему з двох рівнянь з двома невідомими (r² і r). Розв'яжемо її для знаходження значення радіуса r:

(4 + 1)² + (-2 - 10)² = r²

5² + (-12)² = r²

25 + 144 = r²

169 = r²

r = ±√169

r = ±13

Отже, радіус кола може бути 13 або -13. Оскільки радіус не може бути від'ємним числом, отримуємо, що радіус кола дорівнює 13.

Остаточне рівняння кола з центром у точці C(-1, 10) і радіусом 13 має вигляд:

(x + 1)² + (y - 10)² = 13²

Объяснение: