Складіть рівняння кола, радіус якого дорівнює √10 та яке проходить через точки М (-2; 1) i K (-4;

−1).​

Ответы на вопрос

Отвечает Кононенко Елизавета.

Рівняння кола з центром у точці (h, k) і радіусом r виглядає так:

\((x - h)^2 + (y - k)^2 = r^2\).

У цьому випадку, h і k - координати центру кола, r - радіус.

Для заданого кола з радіусом √10 і точками М (-2; 1) i K (-4; -1), ми можемо підставити значення координат цих точок у рівняння кола:

\((x - h)^2 + (y - k)^2 = 10\).

Точка М (-2; 1) знаходиться на колі, тому:

\((-2 - h)^2 + (1 - k)^2 = 10\).

Точка K (-4; -1) також знаходиться на колі, отже:

\((-4 - h)^2 + (-1 - k)^2 = 10\).

Ці два рівняння допоможуть вам знайти значення h і k, які визначають центр кола. Після цього ви зможете записати рівняння кола з заданим радіусом і центром.