4. Төртбұрышты дұрыс қиық пирамиданың биіктігі 5 см-ге тең. Табандарының қабырғалары 8 см және 6

см. Пирамиданың бүйір қырын табыңыз.​

Ответы на вопрос

Отвечает Еркинулы Даниель.

Ответ:

Дұрыс қиық пирамиданың биіктігі белгіленген, ол 5 см.

Табандарының қабырғаларының ұзындығы 8 см және 6 см екенін білеміз.

Пирамиданың бүйір қырын табу үшін, пирамиданың табандарын бірінше жату орындау қажет. Бірінші табан қабырғасының ұзындығы бірінші табандың бүйір қабырғасына барады. Екінші табан қабырғасының ұзындығы олардың табандарының кесілген орта үзінде барады. Екінші табан бүйір қабырғасына әсер етіп, олардың бүйір қабырғасыны табуымыз керек.

Біздің қиымдылар:

Биіктік (h) = 5 см

Бірінші табан қабырғасының ұзындығы (a) = 8 см

Екінші табан қабырғасының ұзындығы (b) = 6 см

Бұл формула арқылы табан бүйір қабырғасын таба аламыз:

a² + b² = h²

8² + 6² = 5²

64 + 36 = 25

100 = 25

Енгізілген табыс қолданылатын емес. Сонымен қатар, табан бүйір қабырғасы табу мүмкін емес. Басқа түсініктер немесе қатынас арқылы сұрауыңызды қолданыңыз.