тік бұрышты призманың табанының қабырғалары 10см,17см және 21 смге тең,ал призманың биіктігі 20

см.Призманың көлемін табыңыз​

Ответы на вопрос

Отвечает Бузар Вероника.

Ответ:

Объяснение:

а=10см

b=17см

c=21см

h=20см

Т.к Vпр - ?

Призма табанының қабырғаларының үш өлшемі берілген, яғни призманың табаны

үшбұрыш.

Үшбұрыштың үш қабырғасының өлшемі белгілі болса, ауданының Герон формуласымен табуға болады.

S=√p×(p-a)×(p-b)×(p-c) мұнда р=а+b+c/2 жарты периметр.

р=(10+17+21)/2=48/2=24см

Табан ауданы

S=√(24×(24−10)×(24−17)×(24−21)=

=√24×14×7×3=√7056=84 см²

Призма көлемі

V=S×h=84×20=1680 см³