Один з кутів, які утворилися при перетині двох прямих, на 20° менший за інший. Знайти величину

кута перетину цих прямих.

Ответы на вопрос

Отвечает Матула Олександр.

Ответ:

Розв'язання:

Нехай кути, які утворилися при перетині двох прямих, дорівнюють x і y. Тоді з умови задачі маємо:

y=x+20

Сума кутів, які утворилися при перетині двох прямих, дорівнює 180°. Отже:

x+y=180

Підставляємо вираз для y:

x+(x+20)=180

Розв'язуємо рівняння:

2x=160

x=80

Отже, величина кута перетину цих прямих дорівнює 80°.

Відповідь: 80°