висота поділяє більшу основу рівнобічної трапеції на відрізки 4 см і 16 см. Знайти середню лінію

трапеції.​ СРОЧНО НУЖНО ЗДАТЬ ДО 45 МИНУТ

Ответы на вопрос

Отвечает Резаев Вова.

Дано: КМРТ - трапеція,  КМ=РТ;  МН - висота, КН=4 см, ТН=16 см. Знайти середню лінію АВ.

Проведемо додатково висоту РС.

ΔКМН=ΔТРС за катетом та гіпотенузою, отже СТ=КН=4 см.

Середня лінія трикутника дорівнює половині основи.

Якщо трикутники рівні, то їх середні лінії рівні. АА1=ВВ1=4:2=2 см.

А1В1=СН=16-(4+4)=8 см

АВ=2+8+2=12 см.