5. Доведіть тотожність: a) -tg(180º-a) cosa=sina; 6) cos²a+sina sin(180º-a)=1.​


Ответы на вопрос

Отвечает Шатохина Полина.

Ответ:

Давайте розв'яжемо обидві тотожності:

5. Для того, щоб довести a) -tg(180º-a) cosa = sina, спростимо ліву та праву частини окремо:

Ліва частина: -tg(180º-a)

Використовуємо тригонометричну тотожність, що tg(180º-a) = -tg(a):

Ліва частина = -(-tg(a)) = tg(a)

Права частина: sina

Оскільки ліва і права частини рівності дорівнюють tg(a) і sina відповідно, то тотожність a) виконується.

6. Тепер давайте розглянемо тотожність: cos²a + sina sin(180º-a) = 1

Ліва частина: cos²a + sina sin(180º-a)

За тригонометричною тотожністю sin(180º-a) = sina:

Ліва частина = cos²a + sina sina

За тригонометричною тотожністю cos²a = 1 - sina²:

Ліва частина = 1 - sina² + sina sina

Тепер спростимо це вираз:

Ліва частина = 1 - sina² + sina²

Ліва частина = 1

Таким чином, ми довели, що cos²a + sina sin(180º-a) = 1, і тотожність 6) також виконується.