Менша сторона трикутника дорівнює 4 см. У трикутник вписано коло, яке ділиться на дуги, градусні

міри яких відносяться як 3:8:9. Знайдіть невідомі сторони трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Овсянникова Дана.

Ответ:

ВС≈10,5см

АС=7,6см

Объяснение:

360°- повний кут.

3х+8х+9х=360

20х=360

х=360/20

х=18

∪КМ=3*18=54°

∪KE=8*18=144°

∪МЕ=9*18=162°

∠ВAC=180°-∪KM=180°-54=126°

∠АВС=180°-∪KE=180°-144°=36°

∠ВCA=180°-∪ME=180°-162°=18°

теорема синусів

АВ/sin∠BCA=BC/sin∠BAC=AC/sin∠ABC

4/sin18°=BC/sin126°

BC=4*sin126°/sin18°=4*0,809/0,309≈

≈10,5см

4/sin18°=AC/sin36°

AC=4*sin36°/sin18°=4*0,5878/0,309≈

≈7,6см