Үшбұрыштың периметрі 48 см, бір қабырғасы 18 см. Егер басқа екі қабырғасының айырмасы 4 см болса,

оларды табыңдар!

Ответы на вопрос

Отвечает Фёдорова Дарья.

P=a+b+c

Берилгени:

Периметр=48см

Белгили 1 кабырга(мысалги оны а дейик)=18см

Калган еки кабырга(b мен с) - х+(х+4)


Шешуи: 48-18=30см

b+c=30см

х+(х+4)=30

2x+4=30

2x=26

x=13

b=13

c=13+4=17


Жауабы: 1 кабырга 18 см, 2 кабырга - 13см, 3 кабырга - 17см.