Осьовим перерізом циліндра є прямокутник ABCD, сторона AD якого лежить в нижній основі циліндра.

Діагональ AC перерізу дорівнює 12 см й утворює з площиною нижньої основи циліндра кут 60°. Визначте радіус циліндра. Визначте об’єм V циліндра. У відповідь запищіть V / 2П √3 у см3.

Ответы на вопрос

Отвечает Хамит Бекзат.

Ответ:

R=3см

У відповідь об'єм 27 см³

Объяснение:

∆ACD- прямокутний трикутник

∠СDA=90°; ∠CAD=60°;

∠ACD=90°-∠CAD=90°-60°=30°

AD- катет проти кута 30°

АD=AC/2=12/2=6см

R=AD/2=6/2=3см

СD=AD√3=6√3 см

V=πR²*CD=π*3²*6√3=54π√3 см³

У відповідь записати V/(2π√3)=

=54π√3/(2π√3)=27 см³