Сторони прямокутника співвідносяться, як 5:8, периметр дорівнює 247 см. Обчисли довжини сторін

прямокутника. Більша сторона прямокутника дорівнює- Менша сторона прямокутника дорівнює-

Ответы на вопрос

Отвечает Киевский Андрей.

Відповідь:

Більша сторона прямокутника дорівнює 76 см

Менша сторона прямокутника дорівнює 47,5 см

Пояснення:

Нехай х - коефіцієнт пропорційності, тоді сторони прямокутника дорівнюють 5х і 8х.

Периметр прямокутника обчислюється за формулою 2*(а+b), де а і b - сторони прямокутника.

Ми можемо скласти рівняння:

2*(5х+8х) = 247

2*13х = 247

26х = 247

х = 9,5 - коефіцієнт пропорційності.

Тепер можемо знайти сторони прямокутника:

5*9,5 = 47,5 см

8*9,5 = 76 см