16. Екi кабыргасы және бір диагоналі сәйкесінше: a) 5 cm, 2 cm, 2 см; a) 7 см, 4 см, 11 см; б) 2

см, 3 см, 4 см; в) 3 см, 8 см, 10 см болатын параллелограмм сызуға бола ма? ответь берындерш пожалуйста​

Ответы на вопрос

Отвечает Кусайын Нуршат.

Ответ:

Для того, щоб перевірити, чи може існувати паралелограм з такими сторонами, необхідно перевірити умову рівності квадратів діагоналей: сума квадратів діагоналей повинна дорівнювати сумі квадратів сторін.

a) 5 см, 2 см, 2 см. Так як сума квадратів сторін (5^2 + 2^2) = 29, а сума квадратів діагоналей (2^2 + 2^2) = 8, то умова не виконується, тобто паралелограм з такими сторонами не може існувати.

б) 2 см, 3 см, 4 см. Так як сума квадратів сторін (2^2 + 3^2) = 13, а сума квадратів діагоналей (4^2 + 3^2) = 25, то умова не виконується, тобто паралелограм з такими сторонами не може існувати.

в) 3 см, 8 см, 10 см. Так як сума квадратів сторін (3^2 + 8^2) = 73, а сума квадратів діагоналей (10^2 + 8^2) = 164, то умова не виконується, тобто паралелограм з такими сторонами не може існувати.

г) 7 см, 4 см, 11 см. Так як сума квадратів сторін (7^2 + 4^2) = 65, а сума квадратів діагоналей (11^2 + 4^2) = 137, то умова не виконується, тобто паралелограм з такими сторонами не може існувати.

Отже, жодин паралелограм з такими сторонами не існує.