У прямокутному трикутнику один з кутiв дорівнює 60º, а сума гіпотенузи і меншого катета - 30 см.

Знайдіть довжину гіпотенузи та медіани, що проведена до неї. Срочно очень нужно!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Цыгина Дарья.

Відповідь:

Дано: прямокутний трикутник АВС

кут С-60º

АС+ВС-30см

Знайти :АС(гіпотенузу) та ВД(медіану)

Рішення:

Нехай АС(гіпотенуза)дорівнює-х см.  

Сумма гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 90 º,а сума усіх кутів трикутника-180º.Кут В-90º;Кут  С-60º,тоді кут А-30º;                     180º- 90º-60=30º                                                                                                           Тоді за властивістю прямокутного трикутника катет, який лежить  проти кута 30º,удвічі меньший від гіпотенузи: ВС =1/2 АС=х/2

За умовою АС+ВС-30см; х+х/2=30; 2х+х=60; х=20; АС =20см; ВС=10см;

Медіана ,проведена до гіпотенузи прямокутного трикутника,дорівнє ії половині,тому медіана дорівнює 10см.

Відповідь:медіана дорівнює 10см,гіпотенуза дорівнює 20см.

Пояснення:

*Проти меншого кута трикутника лежить менша сторона.

*У прямокутному трикутнику катет, що лежить навпроти кута 30 °, дорівнює половині гіпотенузи.

*У прямокутному трикутнику сума гострих кутів  дорівнює 90°

*Медіана ,проведена до гіпотенузи прямокутного трикутника,дорівнє ії половині.

*Катет, який лежить  проти кута 30º,удвічі меньший від гіпотенузи