Знайти периметр прямокутныка 1сторона 10 см диагональ 26 см


Ответы на вопрос

Отвечает Бохонко Данило.

Ответ:

68 см

Объяснение:

1) Знайдемо іншу сторону прямокутника

Діагональ прямокутника ділить прямокутник на два прямокутних трикутника, у яких гіпотенуза такого трикутника це  діагональ  прямокутника, а сторони прямокутника є катетами такого трикутника

За теоремою Піфагора квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів ⇒квадрат відомого катета дорівнює різниці квадрата гіпотенузи та квадрата невідомого катета, який і є другою стороною трикутника. тому:

26²-10²=676-100=576, √576=24 (см) - інша сторона прямокутника

2)Знайдемо периметр прямокутника

У прямокутника   протилежні сторони рівні, тому

Р=2(а+b), де а та b - сторони прямокутника, тому

Р=2*(24+10)=68 (см)