4.Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 8 см і 14 см. Знайти відрізки, на які розбиває більшу

основу висота, проведена з вершини тупого кута.

Ответы на вопрос

Отвечает Плеханова Анна.

ABCD-ріанобічна трагедія. АВ=CD, за означенным.

ВС=8 см.

AD=14 см.

Проведемо середню лінію трапеції MN. МN ||AD, MN IIBC, MN= (AD+BC)/2.

За теоремою, що в трапеції висота ділить більшу основу на відрізки, більший із яких дорівнює сереній лінії трапеції.

MN=(14+8)/2=11(см).

Зa аксіоми вимірювання відрізку маємо, що AD=АК+КD.

KD=11см.

АК=3см