8. (3 бали). Сторона одного квадрата у 5 разів менша за сторону іншого квадрата. Знайти площу та

сторону більшого квадрата, якщо площа меншого квадрата 9 см2. У скільки разів периметрбільшого квадрата більший за периметр меншого квадрата.​

Ответы на вопрос

Отвечает Александров Артём.

Ответ:

Сторона більшого квадрата - 15 см

Площа більшого квадрата - 225 см²

Периметр більшого квадрата більше за периметр меншого в 5 разів.

Объяснение:

Сторона меншого квадрата - х см. Сторона більшого квадрата - 5х. Площа меншого квадрата - х² = 9 см². Площа більшого квадрата - (5х)². Периметр меншого квадрата - 4х. Периметр більшого квадарата - 4(5х).

З цього бачимо, що сторона (х) меншого квадрата дорівнює √9, тобто 3 см.

Тоді сторона більшого квадрата дорівнює 3 · 5 = 15 (см).

З цього площа більшого квадрата - 15² = 225 (см²)

Периметр меншого квадрата: 3 · 4 = 12 (см)

Периметр більшого квадрата: 15 · 4 = 60 (см).

Периметр більшого квадрата більше за периметр меншого в: 60 : 12 = 5 (разів)