1.     Трикутник ABC дорівнює трикутнику FKD. АС = 6 см, C = 60°. Яку сторону і

який кут трикутника FKD можна знайти за цими даними? 2.     Знайдіть кути трикутника ABC, якщо кут А на 15° мен­ший від кута В і в три рази  менший від кута С. 3.     Відрізки BD і АС перетинаються в точці О, причому ВО = ОС,  AO = OD. Доведіть, що: а) трикутники АОВ і DOC рівні;           б)         AB = DC. 4.     У трикутнику ABC сторони АВ і ВС рівні, а ВН — бі­сектриса. Доведіть, що трикутники АВН і СВН рівні. 5.     Периметр трикутника 70 см. Чому дорівнюють довжини його сторін, якщо одна з них більша від іншої на 6 см і менша від третьої на 10 см? СРООООЧЧНОООООО

Ответы на вопрос

Отвечает Семизорова Анна.

Ответ:

1) Якщо трикутника ABC і FDK , то їх відповідні елементи теж рівні:

AB = FD, BC = DK, CA = KF

∠A = ∠F, ∠B = ∠D, ∠C = ∠K

Відповідно, якщо відрізок AC = 6 см, то відповідний йому відрізок — KF — теж рівний 6 см.

Якщо кут С = 60°, то відповідний йому кут — K — теж рівний 60°.

2) ∠AOB = ∠DOC — так як вертикальні

ВО = ОС, AO = OD — за умовою

Маємо трикутники АОВ та DOC, у яких рівні дві сторони та кут між ними. А це перша ознака рівності трикутників.

Отже, ΔАОВ = ΔDOC

У рівних трикутників рівні і відповідні елементи:

AO = DO, BO = CO, AB = DC

Отже, AB = DC як відповідні еленти у ріних трикутниках.

3) Позначимо одну із сторін трикутника за х (см), тоді другу за х−6 (см), а третю – за х+10 (см). Периметр трикутника рівний 70. Складемо і розв'яжемо рівняння:

x+x−6+x+10 = 70

3x+4 = 70

3x = 66

x = 22

x = 22 см — довжина однієї сторони трикутника

х−6 = 22−6 = 16 см — довжина другої сторони трикутника

х+10 = 22+10 = 32 см — довжина третьої сторони трикутника

Відповідь: Довжини сторін трикутника рівні 16, 22 та 32 см.  

Объяснение: