ВІДНОШЕННЯ КАТЕТІВ ДОРІВНЮЄ 1 ;3 ЗНАЙТИ ГОСТРІ КУТИ ПРЯМОКУТНОГО ТРИКУТНИКА


Ответы на вопрос

Отвечает Бандурко Дмитрий.

Хай буде х частина , тобто катеті дорівнює х і 3х. По теореме Пифагору знайдемо гіпотенузу

с=√(а²+b²)=√(х²+(3х)²)=√(х²+9х²)=√10х²=х√10

Згадуємо визначення синуса кута α: це відношення протилежного катета до гіпотенузу

⇒sinα=x/x√10=1/√10=0.321

По таблице синусів и косинусів шукаємо кут , що дає приблизно таке ж значення

⇒α=18°

тобто другий кут буде β=90-α=90°-18°=72°