Знайдіть гострі кути прямокутного трикутника, якщо зовнішні кути при вершинах цих кутів відносяться

як 11:16.

Ответы на вопрос

Отвечает Сероглазова Глаша.

Ответ:

70°    20°

Объяснение:

Сума гострих кутів  прямокутного  трикутника = 90°.

Нехай ∠1=90°,  ∠2=х°,  ∠3=90-х°.

Сума зовнішних кутів = 180°

(180°- х)/(90°+х) =11/16

16(180°-х) = 11(90°+х)

  2880 - 16х = 990 + 11х

    27х = 1890

    х = 70°

∠2=70°,   ∠3=90-70=20°

Ответ: 60°  и  30°