Геометрия 9 клас многокутник Знайди радіус описаного навколо правильного многокутника кола, якщо

його внутрішній кут більше за центральний на 60°, а радіус вписаного кола дорівнює см?

Ответы на вопрос

Отвечает Калина Варвара.

Ответ:

9.24 см

Объяснение:

за формулою для знаходження радіуса описаного навколо правильного n-кутника за радіусом вписаного кола, маємо:

r = R*cos(π/n)

де r - радіус вписаного кола, R - радіус описаного навколо правильного n-кутника, n - кількість сторін правильного n-кутника.

Оскільки внутрішній кут більше за центральний на 60°, то центральний кут дорівнює 360°/n, а внутрішній кут дорівнює 360°/n + 60°. Звідси:

360/n + 60 = 2 * 360/n

360/n = 120

n = 3

Таким чином, ми отримали, що правильний многокутник, описаний навколо кола, є рівностороннім трикутником.

За формулою для радіуса описаного навколо правильного трикутника:

R = a/√3

де a - довжина сторони, або в даному випадку діаметр вписаного кола, що дорівнює 16 см (так як радіус вписаного кола дорівнює 8√3 см). Тому:

R = 16/√3 = (16√3)/3 ≈ 9.24 см

Отже, радіус описаного навколо правильного многокутника кола дорівнює близько 9.24 см.