ПОМОГИТЕ СРОЧНО. Бічна сторона рівнобедреного трикутника відноситься до основи як 5:6. Висота

трикутника, проведена до основи, дорівнює 8 см. Знайдіть периметр трикутника​

Ответы на вопрос

Отвечает Пивкина Женя.

Ответ:

Р(∆АВС)=32см

Объяснение:

АВ=ВС, за умови

AB=5x; AC=6x

AH=HC;

AH=AC/2=6x/2=3x.

∆ABH- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

ВН=√(АВ²-АН²)=√((5х)²-(3х)²)=

=√(25х²-9х²)=√(16х²)=4х

ВН=4х; ВН=8см

Рівняння:

4х=8

х=8/4

х=2

АВ=5х=5*2=10см

АС=6х=6*2=12см

Р(∆АВС)=2*АВ+АС=2*10+12=32см