У рівносторонньому трикутнику АВС проведена висота ВМ, довжина якої 33см. Знайдіть довжини

радіусів описаного та вписаного кіл для цього трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Горбачёв Михаил.

Ответ:

У рівносторонньому трикутнику, висота є медіаною, бісектрисою і висотою одночасно. Тому, висота, проведена з вершини до основи, також є бісектрисою і медіаною.

Позначимо довжину висоти ВМ як h = 33 см.

Також, позначимо довжину сторони трикутника як s.

Довжина радіуса описаного кола (R) може бути знайдена за формулою:

R = s / (√3)

Довжина радіуса вписаного кола (r) може бути знайдена за формулою:

r = s / (2√3)

У рівносторонньому трикутнику, сторона (s) пов'язана з висотою (h) наступним співвідношенням:

s = 2h√3

Підставимо значення висоти ВМ:

s = 2 * 33 см * √3

s = 66 см * √3

Тепер можемо знайти довжини радіусів:

Довжина радіуса описаного кола (R):

R = s / (√3)

R = (66 см * √3) / (√3)

R = 66 см

Довжина радіуса вписаного кола (r):

r = s / (2√3)

r = (66 см * √3) / (2√3)

r = 33 см

Таким чином, довжина радіуса описаного кола (R) дорівнює 66 см, а довжина радіуса вписаного кола (r) дорівнює 33 см.

Объяснение: