Коло,описане навколо рівностороннього трикутника. Знайдіть радіус кола, якщо відстань від центра

кола до сторони трикутника дорівнює 4см. БУДЬ ЛАСКА ПОВНУ ВІДПОВІДЬ!!! Даю 100б

Ответы на вопрос

Отвечает Абелян Кристина.
Радіус кола, описаного навколо рівностороннього трикутника, можна знайти за формулою:
R = a / √3,
де a - довжина сторони трикутника.

Оскільки рівносторонній трикутник має всі сторони однакової довжини, то відстань від центра кола до будь-якої сторони дорівнює відстані від центра до середини цієї сторони. З теореми Піфагора в прямокутному трикутнику з гіпотенузою, що дорівнює стороні рівностороннього трикутника, і катетами, що дорівнюють половині цієї сторони і відстані від центра кола до середини цієї сторони, можна записати:
R^2 = (a/2)^2 + (4 см)^2.

Підставляємо значення довжини сторони трикутника a = 2R * √3, де R - радіус кола, і розв'язуємо рівняння:
R^2 = [(2R * √3)/2]^2 + (4 см)^2,
R^2 = 3R^2/4 + 16 см^2,
R^2/4 = 16 см^2,
R^2 = 64 см^2.

Отже, радіус кола, описаного навколо рівностороннього трикутника з відстанню 4 см від середини сторони, дорівнює:
R = √64 см^2 = 8 см.

Відповідь: 8 см.