В рівнобедреному трикутнику бічна сторона дорівнює 20 см,а основна 24 см. Знайдіть площу трикутника.


Ответы на вопрос

Отвечает Сарсембай Алихан.

Ответ:

Площа рівнобедреного трикутника може бути обчислена за формулою:

S = (основа * висота) / 2,

де основа - довжина основи трикутника, висота - відстань від вершини трикутника до основи.

У даному випадку, основа трикутника дорівнює 24 см, адже це бічна сторона трикутника. Для знаходження висоти трикутника можна скористатися теоремою Піфагора, оскільки рівнобедрений трикутник можна розбити на два прямокутних трикутники.

Визначимо висоту трикутника:

висота^2 = (половина основи)^2 - (половина бічної сторони)^2,

висота^2 = (24/2)^2 - (20/2)^2,

висота^2 = 12^2 - 10^2,

висота^2 = 144 - 100,

висота^2 = 44,

висота = √44,

висота ≈ 6.63 см.

Тепер можна обчислити площу трикутника:

S = (24 см * 6.63 см) / 2,

S = 159.12 см^2.

Отже, площа рівнобедреного трикутника дорівнює 159.12 квадратних сантиметрів.