Завдання Визначте витрату води у річці, якщо поперечний переріз її русла має вигляд трапеції, де

ширина водної поверхні становить 46 м, ширина дна - 36 м, середня глибина - 3,2 м, а швидкість течії - 0,5 м/с

Ответы на вопрос

Отвечает Chita Basconi.

Відповідь:

Так як поперечний переріз русла річки має вигляд трапеції, а площа трапеції=добутку висоти на півсуму її основ. У нашому випадку основами трапеції є ширина водної поверхні та ширина дна, а висота - глибина річки.

Отже, площа трапеції = 3,2 м * (46 м + 36 м) / 2 = 3.2 м * 82 м / 2 = 3.2 м * 41 = 131 м^2.

Для обчислення витрат води в річці потрібно площу поперечного перерізу русла річки (тобто площу нашої трапеції) помножити на швидкість течії = 131 м^2 * 0.5 м/с = 65.5 м^3/с

Пояснення: