У колі проведено хорду завдовжки 40 дм, яка розташована на відстані 15 дм від центра кола

Срочно!! Будь-ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Мишустин Дмитрий.

Відповідь: Для визначення радіуса кола та відстані хорди від центра кола можна скористатися наступними формулами:

Радіус кола (R): Радіус кола можна знайти за формулою, використовуючи піфагорову теорему:

R = sqrt((довжина хорди/2)² + відстань хорди від центра кола²)

Відстань хорди від центра кола (d): Відстань хорди від центра кола можна знайти, віднявши половину довжини хорди від радіуса кола:

d = R - (довжина хорди/2)

Застосуємо ці формули до наданих даних:

Довжина хорди = 40 дм

Відстань хорди від центра кола = 15 дм

Радіус кола:

R = sqrt((40/2)² + 15²)

= sqrt(20² + 15²)

= sqrt(400 + 225)

= sqrt(625)

= 25 дм

Відстань хорди від центра кола:

d = 25 - (40/2)

= 25 - 20

= 5 дм

Таким чином, радіус кола дорівнює 25 дм, а відстань хорди від центра кола становить 5 дм.

Пояснення: