1. Знайдіть значення виразу при x = -99 2. Знайдіть номер члена арифметичної прогресії 8,1; 8,5;

8,9; ..., який дорівнює 12,53. Число 3 є коренем рівняння 4 - 2х + m = 0. Знайдіть другий корінь рівняння і значення m

Ответы на вопрос

Отвечает Гилев Глеб.

Відповідь:

1)≈-1.06122 2)n=12 3)m=-30; x2=-2.5

Пояснення:

1) x^{2} -6x+5=(x-5)(x-1); 25-x^{2} =(5-x)(5+x)

Винесу знак мінус за дужки у чисельнику→

(5-x)(5+x)=-(x-5)(5+x)

Скорочу чисельник зі знаменником→

→   \frac{-(x-5)(5+x)}{(x-5)(x-1)}=-\frac{(5+x)}{(x-1)}

Замість x підставляємо -99

-((5+99)/98)=-(104/98)=-52/49≈-1.06122

2)12.5=8.1+(n-1)*0.4

n-1=4.4/0.4

n-1=11

n=12

3)Щою знайти m підставимо у рівняння відомий корінь→

→ 4*9-6+m=0

30+m=0

m=-30

Другий корінь знайдемо через дискримінант або за допомогою заміни→

p^{2} -2p-120=0

p1=12 p2=-10→

→x1=3 x2=-2.5