В основі конуса проведено хорду завдовжки т, яку видно із центра основи під кутом а. Знайдіть

висоту конуса, якщо кут між його твірною та площиною основи дорівнює В.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тимофеев Никита.

Для вирішення цієї задачі використовуємо геометричний підхід.

Спочатку зобразимо конус та всі дані на рисунку:

Позначимо центр основи конуса точкою O.

Проведемо основу конуса та позначимо її радіус як R.

Нам відомі такі дані:

Довжина хорди, яку видно з центра основи під кутом α, дорівнює t.

Кут між твірною (рівною половині хорди) та площиною основи конуса дорівнює β.

Ми хочемо знайти висоту конуса, позначимо її як h.

Знаючи радіус основи R і довжину хорди t, ми можемо визначити відстань від центру основи до середини хорди (половина хорди) за допомогою геометричного підходу та тригонометричних функцій.

За теоремою про півдіаметр хорди можна записати:

R = (t / 2) / sin(α / 2).

Тепер розглянемо прямокутний трикутник, один із кутів якого дорівнює β/2, і знаючи гіпотенузу (R) та одну зі сторін (t/2), ми можемо знайти іншу сторону (половину висоти h):

sin(β/2) = (t / 2) / R.

З цього виразу можна виразити половину висоти h:

h/2 = R * sin(β/2).

Тепер, знаючи половину висоти h, ми можемо знайти висоту h, подвоївши отримане значення:

h = 2 * R * sin(β/2).

Отже, ми знайшли висоту конуса h в залежності від відомих значень радіуса основи R, довжини хорди t, кута між хордою та площиною основи β та кута α.