Обчисліть площу бічної поверхні правильної чотирикутної призми, діагональ якої дорівнює 12 см і

нахилена до площини основи під кутом 30°.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Никита.

Ответ:

Площа бічної поверхні призми дорівнює 72√6см²

Объяснение:

∆А1СА- прямокутний трикутник.

А1А- катет проти кута 30°

А1А=А1С/2=12/2=6см

За теоремою Піфагора:

АС=√(А1С²-А1А²)=√(12²-6²)=6√3см.

ABCD - квадрат.

Формула діагоналі квадрата.

D=a√2; - де а- сторона квадрата.

АВ=АС/√2=6√3/√2=3√6см

Р(ABCD)=4*AB=4*3√6=12√6см

Sб=Р(ABCD)*AA1=12√6*6=72√6 см²