Основа рівнобедренного трикутника дорівнює 30см, а висота, проведена до основи, - 20см. Знайти

висоту трикутника, проведену до бічної сторони. Срочно пожайлуста!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Габов Сёма.

Дано: ΔАВС - рівнобедрений, АВ=ВС, АС=30 см, ВН - висота, ВН=20 см.

Знайти АК.


Проведемо висоту АК.

Знайдемо площу АВС. S=1\2 * АС * ВН = 1\2 * 30 * 20 = 300 см².

ВН=СН=АС:2=15 см

BC=√(BH²+CH²)=√(400+225)=√625=25 см.

1\2 * ВС * АК=300

12,5 * АК=300

АК=24 см.

Відповідь: 24 см.