Бічні сторони трапеції дорівнюють 13 см і 15 см, а основи відносяться як 2:5. Знайдіть площу

трапеції, якщо радіус вписаного кола доривнюэ 5 см

Ответы на вопрос

Отвечает Mixailina Kristina.

Ответ:

140 см²

Объяснение:

Якщо в трапецію вписане коло,то сумма його бічних сторін дорівнює сумі основ.

Нехай х -коефіцієнт пропорціності,тоді менша основа-2х,а більша-5х.

2х+5х=13+15

7х=28

х=28:7

х=4 см

ВС=2х=2*4=8 см

AD=5х=4*5=20см    

Высота трапеції = її діаметру. h=d= 2r    h=2*5=10 см

S=(BC+AD):2*h=(8+20):2*10=140 см²