Знайдіть сторони паралелограма, периметр якого дорівнює 72 см, а одна із його сторін у три рази

менша від іншої.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кульчицкая Яна.

Розв'язання:

Нехай сторона 1 = х, тоді 2-га сторона = 3х. Оскільки сторін 4, то маємо рівняння:

х + 3х + х + 3х = 72

8х = 72

х = 9 (см) - 1-ша сторона

3х = 3 × 9 = 27 (см) - 2-га сторона.

За теоремою про протилежні сторони паралелограма, сторона 1 = стороні 3; сторона 2 = стороні 4.

Відповідь: 9 см, 9 см, 27 см, 27 см.