Длинна наклонной 13 см, а перпендикуляра 12 см, найти длинну проекции​


Ответы на вопрос

Отвечает Романова Алена.

Відповідь:

5 см

Пояснення:

Дано:

АВ-похила, АВ=13см,

АС-перпендикуляр, АС=12 см

Знайти: СВ

Нехай АВ-похила на площину α, а АС⊥α, тоді СВ-проекція похилої АВ. Розглянемо ΔАВС. Він прямокутний , бо АС⊥СВ. За теоремою Піфагора ВС²=АВ²-СВ²=13²-12²=169-144=25

ВС=√25=5 (см)