Один катет прямокутного трикутника дорівнює 9 м, сума гіпотенузи і другого

катета дорівнює 27 м. Знайди гіпотенузу.​

Ответы на вопрос

Отвечает Федькович Катя.

Нехай a - гіпотенуза і b - другий катет. За умовою, a + b = 27

За теоремою Піфагора:

a^2=b^2+9^2\\ \\ (27-b)^2=b^2+9^2\\ \\ (27-b-b)(27-b+b)=9^2\\ \\ 27(27-2b)=9^2\\ \\ 27-2b=3\\ \\ 2b=24\\ \\ b=12

Гіпотенуза: a = 27 - 12 = 15 м