Укажіть площу трикутника, сторони якого дорявляють 13 см, 10 см і 13 см


Ответы на вопрос

Отвечает Кияшов Артем.

Проведемо висоту ВН до сторони АС.

Також вона буде бісектрисою і медіаною.

Значить, АН=НС=1/2×10=5 см

с²=b²+a²

АВ²=ВН²+АН²

13²=ВН²+5²

169=ВН²+25

ВН²=169-25=144

ВН=√144=12 см

S∆=1/2×a×h

S∆abc=1/2×AC×BH=1/2×12×10=60 см²

Відповідь: 60 см².

Примітка: на фото креслення трикутника; ∆АВС – рівнобедрений.