Продовження бічних сторін АВ і СD трапеції АВСD перетина- ються у точці Е. Знайдіть площу

трапеції, якщо ВС : АD = 3 : 5, а площа трикутника АЕD дорівнює 175 см2​

Ответы на вопрос

Отвечает Стадин Андрей.

BC || AD ⇒ ∠EBC = EAD, ECB = EDA як відповідні ⇒ ΔEBC подібний до ΔEAD по пропорційній стороні та прилеглим кутам.

Знайдемо коефіцієнт пропорційності:

    k = BC/AD = 3/5

Порахуємо площу ΔEBC:

    \frac{S_{EBC}}{S_{EAD}}=k^2\\\\\frac{S_{EBC}}{175} = \left(\frac{3}{5} \right)^2\\\\S_{EBC}=\frac{175\cdot 9}{25}  = 7\cdot 9 = 63 \:\: (cm^2)

Знайдемо площу трапеції:

    S_{ABCD} = S_{EAD}-S_{EBC}\\\\S_{ABCD} = 175 - 63 = 112 \:\: (cm^2)

Відповідь: Площа трапеції рівна 112 см².