Бічна сторона рівнобічної трапеції дорівнює 10 см, а радіус вписаного в неї кола — 4 см. Знайдіть

площу трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Рачкинда Катюха.

Відповідь:

80 см²

Пояснення: S(КМРТ)

Дано: КМРТ - трапеція КМ=РТ=10 см, r=4 cм. Знайти S(КМРТ).

Проведемо висоти МА та РВ. МА=РВ=2r=8 cм

S(КМРТ)=(МР+КТ):2*РВ.

Якщо в трапецію можна вписати коло, то сума основ дорівнює сумі бічних сторін.

КМ+РТ=10+10=20 см,  отже МР+КТ=20 см

S=20:2*8=80 см²