Знайти площу прямокутника якщо його діагональ дорівнює 13 см а його менша сторона 5 см


Ответы на вопрос

Отвечает Вашурина Даша.

Ответ:

S =  60 см²

Объяснение:

Діагональ прямокутника ділить його навпіл та утворює два прямокутніх трикутника.

1) З теореми Піфагора c²=a²+b² знайдемо другу бічну сторону одного з трикутників, якщо а=5см, с=13см:

b² = c² - a² =  13² - 5² = 169 - 25 = 144

b = √144 = 12 см - друга (довша) сторона прямокутника.

2) Площа прямокутника: S = a × b = 5 × 12 = 60 см²