ДАЮ 70 БАЛОВ. У трикутнику АВС точки К і L - точки дотику сторони АВ до вписаного й зовнівписаного

кіл відповідно. Доведіть що АL = ВК. ПЖ СРОЧНО!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Снігур Даша.

Ответ:

Довели, що АL = ВК

Объяснение:

У трикутнику АВС точки К і L - точки дотику сторони АВ до вписаного й зовнівписаного кіл відповідно. Доведіть що АL = ВК.

Дано: ΔАВС, К - точка дотику вписаного кола, L - точка дотику зовнівписаного кола

Довести: АL = ВК

1)

СМ=СN - як дотичні, проведені з однієї точки.

За аксиомою вимірювання відрізків:

СМ=СА+АМ

СN =СВ+ВN

АМ=АL, ВN=BL - як дотичні, проведені з однієї точки, тому:

СМ=СА+АL

СN =СВ+BL

\sf CM+CN=CA+AL+CB+BL=\\\\=CA+CB+\underset{AB}{\underbrace{AL+BL}}=CA+CB+AB=\bf P_{ABC}

Так як СМ=СN, то

\sf CM=CN=\dfrac{P_{ABC}}{2} =\bf p ,         p - півпериметр ΔАВС.

2)

 \sf AL=AM=CM-CA=\boxed {\bf p-CA}

3)

ΔABC.

CE=CP, AK=AP, BE=BK - як дотичні, проведені з однієї точки.

\sf P_{ABC}=\underset{CP+AP}{\underbrace{CA}}+\underset{CE+BE}{\underbrace{CB}}+\underset{AK+BK}{\underbrace{AB}}=CP+AP+\underset{CP}{\underbrace{CE}}+\underset{BK}{\underbrace{BE}}+\underset{AP}{\underbrace{AK}}+BK=

\sf =2CP+2AP+2BK=2(\underset{CA}{\underbrace{CP+AP}}+BK)=\bf 2(CA+BK)

\sf \dfrac{P_{ABC}}{2} =\dfrac{2(CA+BK)}{2}

p=CA+BK, ⇒            \sf BK= \boxed{\bf p-CA }

Отже, AL = p-CA = BK.

Довели, що АL = ВК

#SPJ1