Бічна сторона рівнобедреного трикутника відноситься до основи, як 5:8, а висота, проведена до

основи, дорівнює 9 см. Знайдіть основу і бічну сторону трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Сидоркина Юля.

Ответ:

Основа рівнобедреного трикутника дорівнює 24 см, бічна сторона дорівнює 15 см

Объяснение:

Бічна сторона рівнобедреного трикутника відноситься до основи, як 5:8, а висота, проведена до основи, дорівнює 9 см. Знайдіть основу і бічну сторону трикутника.

  • Трикутник називають рівнобедреним, якщо в нього дві сторони рівні. Рівні сторони називають бічними сторонами, а третю сторону - основою.
  • Висота рівнобедреного трикутника, проведена до основи, є його медіаною.

Розв'язання

1) Нехай задано трикутник АВС, у якого АВ=ВС. АС - основа.

Тоді АВ=ВС= (см), АС= (см), де х - коефіцієнт пропорційності.

2) BD - висота трикутника, проведена до основи, тому вона є також медіаною:

\sf AD =  \dfrac{AC}{2}  =  \dfrac{8x}{2}  = 4x (см)

3) В прямокутному трикутнику АВD (∠D=90°) за теоремою Піфагора знаходимо гіпотенузу АВ:

AB²=AD²+BD²

(5x)²=(4x)²+9²

25x²=16x²+81

9x²=81

x²=9

x=3

Отже AB=BC=5•3= 15 (см), АС =8•3= 24 (см)

Відповідь: Основа рівнобедреного трикутника дорівнює 24 см, бічна сторона дорівнює 15 см

#SPJ1