Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 18 см і 10 см, а один із кутів – 45°. Знайдіть бічну

сторону трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Платонова Карина.

Ответ:

Бічна сторона трапеції дорівнює 4√2 см

Объяснение:

Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 18 см і 10 см, а один із кутів – 45°. Знайдіть бічну сторонутрапеції.

Нехай ABCD - дана трапеція, у якої основи BC=10 см, AD=18 см, AB=CD - бічні сторони.

∠А=45°.

1) Проведемо дві висоти BK і CM. Тоді △ABK=△DCM (за катетом і гіпотенузою), а тому AK=MD.

2) Оскільки BCMK - прямокутник, то KM=BC= 10 (см)

Маємо:

AK = MD =  \dfrac{AD - KM}{2}  =  \dfrac{18 - 10}{2}  = \bf 4 (см)

3) Розглянемо прямокутний трикутник ABK(∠K=90°)

  • Косинус гострого кута прямокутного трикутника - це відношення прилеглого катета до гіпотенузи.

cos \angle A =  \dfrac{AK}{AB}

Тому:

AB =  \dfrac{AK}{cos \angle A}  =  \dfrac{4}{ \frac{ \sqrt{2} }{2} }  =  \dfrac{8 \times  \sqrt{2} }{ \sqrt{2} \times  \sqrt{2}  }  = \bf 4 \sqrt{2} (см)

Відповідь: 4√2 см

#SPJ1