A(-1;1),B(1;5),C(3;1) нүктелері берілген ABC үшбұрышы теңбүйірлі екенін дәлелдеңдер ​


Ответы на вопрос

Отвечает Сапичев Никита.

Объяснение:

d²=(x1-x2)²+(y1-y2)²

AB=√(xb-xa)²+(yb-ya)²=√(1-(-1))²+(5-1)²=√2²+4²=√4+16=

=√20=2√5

ВС=√(xc-xb)²+(yc-yb)²=√(3-1)²+(1-5)²=

=√2²+(-4)²=√4+16=√20=2√5

AC=√(xa-xc)²+(ya-yc)²=√(-1-3)²+(1-1)²=√(-4)²+0=√16=4

АB=BC=2√5 үшбұрыш АВС Тең бүйірлі