ОЧЕНЬ СРОЧНО чому дорівнює висота правильної чотирикутної призми якщо сторона її основи дорівнює

9√2 а діагональ призми нахилена до площини основи під кутом 30 гратусів

Ответы на вопрос

Отвечает Baskova Ekaterina.

Відповідь:

6\sqrt{3}

Пояснення:

Призма правильна чотирикутна - в основі лежить квадрат. Кут між діагоналлю призми і площиною основи це кут між діагоналлю призми і діагоналлю квадрата, що лежить в основі призми. Знаходимо діагональ квадрата за теоремою Піфагора:

d^2 = a^2 + a^2

d^2 = 2 * (9\sqrt{2})^2 = 2 * 81 * 2 = 324

d = \sqrt{324}

d = 18

Шукаємо висоту призми (катет прямокутного Δ).

H = d * tg30°

H = 18 * \sqrt{3}/3 = 6\sqrt{3}