Сторона ромба дорівнює 10 см, а одна з діоганалей 16 см . Знайдіть висоту ромба. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Каплий Варя.

Відповідь:

Пояснення:

Було б краще мати під рукою малюнок, але...

Уявімо, ABCD - ромб зі стороною AB=10 і діагоналлю AC=16, O - точка перетину діагоналей.

Так як діаголі ромба перпендикулярні між собою, то АОВ - прямокутний трикутник, де АО = 8 см. За теоремою Піфагора ОВ² = 100-64=36, ОВ=6см,то діагональ ВD=12см.

Площа ромба S=AB*h=1/2Ac*BD

Тому h=AC*BD/(2*AB)=12*16/(2*10)=9,6 см