Помогите пожалуйста У рівнобедреному трикутнику висота, проведена до бічної сторони, ділить її на

відрізки 15 см і 2 см, починаючи від вершини кута між бічними сторонами. Знайти площу трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Юркевич Влад.

Ответ:

S=68см²

Объяснение:

якщо скласти ці відрізки, то уся сторона буде 15+2=17см. Нам відомо, що трикутник рівнобедрений, тоді друга сторона теж=17см. Трикутник, з висотою є прямокутним і відомо в ньому 2 сторони: катет=15см і бічна сторона, яка є гіпотенузою. За теоремою Піфагора, знайдемо висоту: h=√(17²-15²)=√(289-225)=√64=8см

висота h=8см. Якщо відома висота, знайдемо площу трикутника. Площа трикутника дорівнює ½ добутку її сторони і висоти проведенoї до неї. Знайдемо площу трикутника за формулою: S=½×a×h=½×8×17=4×17=68см²